5 Potřebujete-li znát fakta o bezhotovostních transakcích ATM

V zájmu faktického hlášení si dovolujeme poznamenat, že během diskusního jednání o kruhovém stole bez průkazných transakcí v minulém týdnu na konferenci ATMIA USA v Orlandu nebyl v místnosti žádný kulatý stůl.

Pohodlné otázky o bezhotovostních transakcích od společnosti Donna Embry společnosti Payment Alliance International a informované odpovědi od plnohodnotných odborníků v oblasti platebních výměn byly však spousty diskusí.


Zde jsou hlavní body z 1-hodinové relace, upravené na délku:

Budou transakce bez karty bezpodmínečně nákladné a nákladné jako standard čipů?

Carol Specogna: No, protože jsme pravděpodobně neměli cestu EMV. … Jen říkám. Co [Fiserv] udělal, je opravdu snažit využít to, co existuje dnes.

Takže, jo, potřebujete provést nějaké změny softwaru ... ale je to mnohem jednodušší, protože transakce budou vypadat jako běžné staré síťové transakce. Bude to standardní výběr. Naše specifikace na nabývající straně jsou poloviční. Není to tak jako EMV.

Douglas Asad: EMV se musí stát z bezpečnostních důvodů, protože Spojené státy byly slabým článkem v řetězci, pokud jde o podvodníky přicházející do Spojených států. ... Ale na druhé straně to je jedna z mála situací, které jsem viděl, kam jste přidali novou technologii, která skutečně zhoršila uživatelskou zkušenost.

Bezhotovostní hotovost je navržena tak, aby byla uživatelsky přívětivá. Je navržen tak, aby zlepšil zážitek. Všichni musíme mít na paměti bezpečnost, když to uděláme, a to musí být v první řadě, ale bezhotovostní hotovost uspokojí uživatele, zatímco EMV, Joeovi Smithovi, neví, proč používá EMV, jen ví, že to trvá déle. ... Bezhotovostní hotovost je tam, aby se zkušenost lépe.


Jak mohou transakce bez karty pomoci IAD minimalizovat riziko posunu odpovědnosti?

Daniel Goodman: To je rozhodně klíčovou součástí toho, o čem přemýšlíme, když přistupujeme k tomuto trhu. S bezkontaktním NFC, to je EMV, protože drží odpovědnost s emitentem. Když se podíváme na jiné formy, něco takového bychom chtěli začít tak, jak to uděláme.

Víme, že za účelem povzbudit všechny, kdo provozujete bankomaty - proč byste začali v produktu, za který budete mít odpovědnost? Tak to je určitě, jak se k němu blížíme. Jakékoliv nové typy bezkardních uživatelských zkušeností a nových technologií, očekáváme, že to provedeme bez toho, aby se odpovědnost vrátila zpátky k operátorovi.


Budou řešení bez karty skutečně pro držitele účtu poskytovat dodatečnou bezpečnost?

Sam Kamel: V mobilním prostoru, mezi silou zařízení a všemi datovými body, které ho obklopují - biometrická, geolokační a další - opravdu vytváří bezpečnější a bezpečnější prostředí, pokud o tom přemýšlíte.

Vaše karta není v telefonu, máte tokenizaci ... tak z pohledu adopce, z pohledu spotřebitele, obchodníka nebo operátora se zdá být mnohem bezpečnější.

Lyle Elias: Koncept multimodální biometrie je podle mého názoru skutečně způsob, jakým se chystá. Je to otázka, jak velká je transakce? Jak riskantní je transakce? Jedná se pouze o zmírnění rizika. Dny, kdy jste se snažili zapamatovat si své uživatelské jméno a heslo - ty se stávají zcela irelevantní.


Všechny "platí" používají NFC, ale Just Cash používá QR kód. Proč je to tak?

Todd Lawrence: Co se liší v prostoru ATM, je to, že pro NFC a některé starší stroje se může stát hardware řešením, což je pro operátory ATM nákladné, aby tam šli ven a nasadili ... a to opravdu nezahrnuje tolik výhoda.

Co jsme se pokoušeli udělat [QR kódový model] využívají všechno, co je již tam, které už funguje opravdu dobře a prostě vklouzne do naší funkce, která spojuje lidi s tímto bezproblémovým prostředím.

Carol Specogna: V USA musí existovat síť těchto bankomatů, které se účastní, aby byly pro spotřebitele cenné, a musíme začít s bankou. Začali jsme s PAI, protože jsme chodili do finančních institucí a snažili jsme se je přesvědčit (aby je dostali na palubu), což je opravdu těžké prodávat. Ale abych mohl vstoupit do finančních institucí a říkat: "Hej, už máme 10 000, budeme mít do konce roku 2017 25 000" - to je docela silné.


Jaké jsou vaše myšlenky o rostoucím objemu s P2P transakcemi a odměnami?

Richard Witkowski: Dnes, pokud jste v Polsku a koupíte fotoaparát Nikon, dostanete slevu ... vaše volby, když půjdete do formuláře slevy on-line, vám poskytnou číslo svého běžného účtu a číslo směrovacího čísla a peníze Váš účet [nebo] nám dáte číslo svého mobilního telefonu a pošleme SMS textovou zprávu, abychom okamžitě získali tuto slevu [na ATM]. Devadesát procent devět lidí si vybere mobilní telefon. ...

Máme model, kde účtujeme osobě, která odesílá hotovost poplatek za objednávku, a sdílíme to s majiteli bankomatu. Jedná se o přírůstkové výnosy z transakcí, které jste ještě neviděli.