JAK POUŽÍT RFID TECHNOLOGII: TYPY RFID TECHNOLOGIE

Než si najmete konzultanta nebo se pokusíte implementovat RFID samostatně, potřebujete nějaké základní znalosti o technologii.

RFID tagy

RFID tagy jsou k dispozici ve třech konfiguracích:

Pasivní značky nemají žádný vnitřní zdroj, ale čerpají energii z čtečky. Jedná se obvykle o nejlevnější štítky a jsou často k dispozici.

Aktivní značky obsahují baterii používanou pro přenos a jsou obvykle dražší, ale mohou být často znovu použity.

Semi-pasivní, hybrid pasivních a aktivních, používají baterii k ovládání čipu RFID, ale komunikují s využitím energie z čtečky.

Frekvence FID

RFID tagy jsou také k dispozici v různých frekvencích. Patří sem nízkofrekvenční (LF), vysokofrekvenční (HF), ultrafrekvenční (UHF) a ultra široký pás (UWB). Typicky vyšší frekvence nabízejí větší šířku pásma, výměnu dat a vyšší komunikační rozsah, říká Thompson. Pravděpodobně budete potřebovat UHF, "frekvenci dodavatelského řetězce", kterou pověřili Wal-Mart, DoD a Sam's Club.

Startovací sady RFID

Jak složitý jako RFID může znít, "to není kouzlo," říká Thompson. Není ani tak drahé, jak to bylo před několika lety, kdy společnost Wal-Mart pověřila RFID od 100 jejích větších dodavatelů. Někteří dodavatelé se nejprve bavili s odhady až 1 milionu dolarů pro nové systémy RFID, ale dodavatelé technologií brzy reagovali pomocí snadno použitelných a levnějších "startovacích sad" a "slap-and-ship" aplikací, které umožnily malým firmám experimentujte s RFID a vyzkoušejte jednu aplikaci najednou.

"Mnoho poskytovatelů RFID zařízení poskytne startovací sady za cenu až 2.500 dolarů, včetně čtečky a některých značek," říká Thompson. "Za 25 000 dolarů poskytne mnoho implementátorů určitý druh expresní návratnosti investic nebo zaměřené implementace, včetně jednoho či dvou čtenářů, některých značek, instalace a podpory."

Nejlepší typ projektu pro začínající malou firmu je ten, který je malý, omezený na jednu aplikaci (jako je sledování aktiv) a v "uzavřené smyčce", což znamená, že se nachází ve čtyřech zídkách vašeho majetku. Firmy mohou vždy rozšiřovat aplikace nebo typy sledovaných výrobků a data mohou být integrována do podnikových počítačových systémů, ale je důležité, aby se technologie zvládla v malém měřítku, než se pokusíte o větší podnik, tvrdí odborníci.