Londýn spustí světově první bezkontaktní platební režim pro pouliční umělce

Zde je obětí bezhotovostní společnost jsi nemusí myslet dříve: pokorný pouliční umělec. Konec konců je-li více z nás platí naši cestu s chytrými telefony a bezkontaktní karty, jak můžeme dát drobně hudebníkům v metru? Londýn má jedno řešení: nové schéma, které oblečení umělci s bezkontaktní platební terminály.

Projekt byl spuštěn tento víkend starosta, Sadiq Khan a je výsledkem spolupráce s Busk v Londýně (profesním sdružením pro buskers) a švédské platby pevně iZettle, (který byl koupen tento měsíc PayPal za 2,2 miliardy dolarů). Výběr několika účinkujících byli testování si iZettle bezkontaktní čtečky na ulicích v posledních několika týdnech, a Khan nyní říká, že režim bude vyjel přes 32 londýnským.

Charlotte Campbell, plný úvazek pouliční umělec, který byl součástí zkušební verze, řekl BBC News, že nové tech "měl významný dopad na příspěvcích." Řekl Campbell: "víc lidí než kdy tap na darovat zatímco zpívám, a často, když jeden člověk dělá, další následuje."

Včtenářimusí být připojen ke smartphonu nebo tabletu a přijímat platby pevných částek (stanovené individuální umělec). Pracují s bezkontaktní karty, telefony a dokonce i chytrých hodinek. Neexistuje žádný detail ještě na kolik čtenářů bude poskytována londýnské pouliční umělce, nebo zda budou muset platit za čtenáři, sami.

Ačkoli jedinci někdy vytvořit své vlastní bezkontaktní platební systémy (a v Číně, to není vidět pouliční umělce a žebráci využít QR kódy k získávání mobilní tipy), to se zdá být první systém svého druhu v čele orgánem města.

"Busking pomáhá nastupující umělci, zdokonalovat svůj talent a dává jim příležitost k provedení před obrovský počet lidí," řekl Khan v tiskové prohlášení. "Jsem rád, že iZettle zvolil Londýn zahájit Tento inovativní systém - umožňuje umělci přijímat dary, platby kartou, stejně jako hotovost. Nyní více Londýňanů budou moci ukázat svou podporu do hlavního města brilantní, talentovaný pouliční umělce."

Pouliční umělci budou schopni přizpůsobit se této změně, sice také stojí za to přemýšlet o těch, které nebude, jako bezdomovci. Odborníci říkají, že pokud mince a poznámky zmizí z ulice to bude ještě další bariéru, která udržuje strádající ze společnosti. Pokud nemáte bankovní účet nebo přístup k Internetu, jak se měl žít ve světě bez hotovosti? To je otázka, kterou musíme přece odpovědět.