Přehled magnetických pruhů

Čtečka magnetických proužků , nazývaná též čtečka magstripe, je hardwarové zařízení, které čte informace zakódované v magnetickém proužku umístěném na zadní straně plastového odznaku. Čtečky magnetických pruhů mohou být čteny počítačovým programem prostřednictvím sériového portu, připojení USB nebo klávesnice a jsou obecně kategorizovány podle toho, jak si přečte odznak. Například vkládací čtečky vyžadují, aby byl odznak vložen do čtečky a poté byl vytažen. Přesunutím čtecích zařízení je nutné, aby odznak zcela prošel čtečkou.

magnetic stripe reader .jpg

Magnetický proužek na zadní straně odznaku se skládá z magnetických částic na bázi železa zabalených do plastové pásky. Každá magnetická část v proužku je malý magnetický tyč o délce asi 20 milionů palců. Když jsou všechny tyčové magnety polarizovány ve stejném směru, je magnetický proužek prázdný. Informace jsou psány na proužku magnetizací malých tyčí ve směru severu nebo jihu pólů se speciálním elektromagnetickým spouštěčem nazývaným snímač polohy. Proces zápisu, nazvaný zvrácení toku, způsobuje změnu magnetického pole, které může být detekováno čtečkou magnetického proužku. Vzhledem k tomu, že může docházet k dvěma odlišným změnám toku, NN nebo SS, mohou existovat dva různé stavy informací, podobně jako binární systém používaný počítači. Čtecí zařízení magnetického proužku čte informace zjištěním změn v magnetickém poli způsobených změnami toku na magnetickém proužku odznaku.

Datuje se do sedmdesátých lét, čtečky magnetických proužků jsou široce používány pro kontrolu přístupu a zpracování transakcí.