ToneTag, poskytovatel bezkontaktních platebních řešení, obdržel 1,3 milionu dolarů v rizikovém kapitálu

Podle zahraničních mediálních zdrojů chápe média pštrosích podniků, že společnost ToneTag, poskytovatel bezkontaktních platebních řešení, oznámila, že získala investici rizikového kapitálu ve výši 1,3 milionu dolarů od společnosti Tropical Star Limited.


Dosud celkové financování společnosti přesáhlo 2,3 milionu amerických dolarů.


Pštrosí Venture Media také zjistila, že ToneTag se zaměřuje na bezkontaktní technologii mobilních plateb a zaměřuje se na technologie NFC a QR kódů. Společnost ToneTag spolupracovala s řadou místních bank a společností na digitální peňaženky, aby umožnila transakce prostřednictvím mobilních telefonů, POS zařízení, čtečky karet a dalších nepřipojených zařízení.


Během fáze uvedení do provozu společnost zjistila, že skenování QR kódu selhalo ve velmi vysokém poměru 40%, takže se domnívalo, že by bylo efektivnější používat technologii, která nepatří.


Uživatelé nyní mohou využívat technologii ToneTag k výběru hotovosti z bankomatů a mají svobodu volby z různých transakčních kanálů, jako jsou digitální peněženky nebo bankovní mobilní aplikace - a co je nejdůležitější, trvá pouze tři vteřiny pro každou převodní transakci.


Ohlásilo se, že činnost společnosti ToneTag pokrývá více než 250 000 obchodníků s nepřipojenými zařízeními a od listopadu 2016 má platforma přístup k více než 18 milionům spotřebitelských zařízení.