VISA uvádí bezkonkurenční platbu v Maroku

Visa oznámila, že její marocké držitelé karet se nyní budou moci těšit bezkontaktním platbám .

Držitelé bezkontaktní karty Visa budou nyní moci platit za své nákupy jednoduchým poklepáním na bezkontaktní kartu Visa nebo na platební zařízení na terminálech pro pokladny, které jsou v současné době instalovány v různých prodejních místech.

Bezkontaktní platební systém snižuje proces platby na pouhých půl sekundy, říká VISA ve svém prohlášení. Společnost vysvětlila, že pro potvrzení platby by stačilo přenést kartu Visa blíže než čtyři centimetry na pokladní terminál.

Nová technologie je chráněna více vrstvami zabezpečení a eliminuje riziko neoprávněných transakcí, zdůrazňuje stejný zdroj.

"Bezkontaktní technologie se stále častěji rozšiřují po celém světě a jako lídr v oblasti elektronických plateb se snažíme poskytovat nejnovější technologie digitálních plateb," uvedl Sami Romdhane, generální ředitel společnosti Visa International Maroc.

Systém Vis a Tap nabízí obrovský přínos pro obchodníky i zákazníky, což umožňuje více transakcí v podstatně kratších časových úsecích. "Nabízí také spotřebitelům plně bezpečnou a transparentní platební zkušenost," dodal Romdhane.

"Marocké mezibankovní centrum (CMI) plně podporuje přijetí bezkontaktních plateb v Maroku. Již nyní máme více než 13 000 terminálů vybavených tímto systémem, včetně obchodních středisek, všech obchodů BIM a většiny obchodníků CMI, kteří prodávají drobné předměty nebo služby, "uvedl Mikael Naciri, generální ředitel společnosti CMI.

"Plán je, že do konce roku 2018 chceme, aby systém dosáhl 20 000 terminálů," pokračoval.