Co je to čipová karta

Chytrá karta je flexibilní plastová karta, obvykle z PVC, která obsahuje jeden nebo více integrovaných integrovaných obvodů. Integrovaný obvod na čipové kartě je často označován jako ICC, čip Smart Chip, inteligentní čipové moduly nebo zabezpečený mikrokontrolér (Secure MCU), zatímco čipové karty jsou často označovány také jako čipové karty, čipové karty, karty IC, karty ICC nebo CPU.

Fyzická charakteristika čipové karty je určena podle ISO / IEC 7816-1 (Identifikační karty - karty s integrovanými obvody - Část 1: Karty s kontakty - Fyzikální charakteristiky), zatímco umístění a rozměry kontaktů jsou specifikovány normou ISO / IEC 7816-2 (Identifikační karty - Karty s integrovanými obvody - Část 2: Karty s kontakty - Rozměry a umístění kontaktů).

Kontaktní čipová karta normálně neobsahuje žádnou baterii a potřebné napájení je dodávána čtečkou čipových karet, která funguje jako komunikační médium mezi čipovou kartou a hostitelem (např. Smartphone, počítač, POS). Kontaktovat čtečky čipových karet s inteligentními kartami pomocí až osmi kontaktních kódů, zatímco čtečky čipových karet bez kontaktů nevyžadují fyzický kontakt s kartou. Kontaktní podložky na kartě jsou pozlacené a dva z nich (RFU) se běžně nepoužívají.

Zatímco pozice, minimální a maximální rozměry a umístění kontaktní plochy jsou standardizovány, uspořádání kontaktní plochy může být volně navrženo výrobcem čipů nebo prodejci karet.

Kontaktní vložky jsou připojeny k čipu pomocí extrémně tenkých spojovacích drátů, které jsou zapuštěny do zapouzdřovací pryskyřice.

Průřez konstrukce a obalu čipu pro čipové karty

Chytré karty lze klasifikovat podle typu implantovaného čipu v kartě a způsobu výměny dat s čtečkou karet. Níže uvedená ilustrace objasňuje klasifikaci:

Karty MCU / karty mikroprocesoru

Mikroprocesorové karty obsahují mikromodul obsahující jeden nebo více silikonových integrovaných čipů s pamětí a mikroprocesorem. Mikroprocesorové karty mají schopnosti zpracování dat a jsou koncepčně ekvivalentní k počítači s vlastním operačním systémem nazývaným Operační systém pro karty (COS), souborový systém a aplikace. Na kartě MCU lze načíst více aplikací.

Paměťové karty

Čip paměťové karty uchovává a ukládá data do paměti EEPROM nebo Flash, ale neexistuje žádný procesor, a proto neexistují žádné možnosti zpracování. Paměťové karty jsou bezpečnou a populární alternativou magnetických karet.

Karty zobrazení

Karty zobrazení jsou čipové karty, které kromě standardního čipu obsahují alespoň baterii, další čip a LCD displej, který slouží k zobrazení tajných klíčů nebo jednorázových hesel.

Bezkontaktní čipové karty

Bezkontaktní čipová karta obsahuje integrované obvody a přinejmenším anténu, která komunikuje s terminálem prostřednictvím radiových vln.

Hybridní karty

Hybridní karta je typ čipové karty, která vkládá dva čipy, jedna komunikace přes rozhraní kontaktů a druhá komunikace, která se používá pro komunikaci přes bezkontaktní rozhraní. Hybridní karty se někdy nazývají Twin Cards. Přestože jsou stále na trhu, jejich používání je v neustálém poklesu.

Inteligentní karty s dvojitým rozhraním

Inteligentní karta s dvojitým rozhraním, také známá jako karta Combi) je typ čipové karty, která vkládá jediný čip schopný řídit jak kontakt, tak i bezkontaktní rozhraní.

Explodovaný pohled na čipovou kartu s dvojím rozhraním.

Karty s více komponentami

Multikomponentní karty jsou čipové karty, které kromě standardního čipu vkládají jednu nebo více elektronických součástí, např. Baterie, LCD displej, snímač otisků prstů.