CO JE ČIDOVAČ A TERMINÁL SMART CARD

Čtečka čipových karet , známá také jako terminál čipové karty, jako je terminál prodeje, terminál kreditní karty, je zařízení, které lze provozovat pomocí čipových karet pro získání informací o kartě a provedení transakce.

Typy čteček čipových karet

V závislosti na typu čipové karty lze čtečky čipových karet rozdělit na čtečku kontaktů, bezkontaktní čtečky karet s dvojitým rozhraním.

Rozhraní

Typicky čtečka komunikuje s PC pro většinu svých požadavků na zpracování. Hlavním prostředkem komunikace s USB portem, čtečky čipových karet s rozhraním RS232 má stále určitý počet uživatelů.

Kontaktní a bezkontaktní čtečka čipových karet

Kontaktní čtečka v podstatě dodržovala mezinárodní standard ISO7816 a bezkontaktní čtečka karet vyhovovala standardu rozhraní ISO14443.

Kontakt

Kontaktní čtečka čipových karet vyžaduje fyzické spojení s kartami, například vložením karty do čtečky. Existuje mnoho aplikací, které používají tento běžný typ čtečky, jako jsou ATM, ID a uložená hodnota. Existují dvě hlavní funkce tohoto typu čtečky: jeden je bezpečný díky komunikaci mezi kartou a čtečkou, často podporovanou normou tohoto typu je ISO 7818 T = 0; Další výhodou je rychlost, některé mohou dosahovat až 848 kb / s, například čtečka karet CREATOR CRT-288-K.

无标题_00094-副本.jpg