Co je značka RFID?

Značky radiofrekvenční identifikace (RFID) se používají v široké škále aplikací, jako je: identifikace zvířat, sledování zboží prostřednictvím dodavatelského řetězce, sledování majetku, jako jsou plynové láhve a sudy na pivo a kontrola přístupu do budov. RFID tagy obsahují čip, který typicky ukládá statické číslo (ID) a anténu, která umožňuje čipu přenášet uložené číslo do čtečky. Některé značky RFID obsahují paměť pro čtení a zápis k ukládání dynamických dat. Když se štítek nachází v dosahu příslušné RF čtečky, značka je napájena čtečkovým RF polem a přenáší jeho ID do čtečky.

Značky RFID jsou jednoduché, levné a běžně dostupné, ačkoli to není vždy případ, jako jsou opakovaně použitelné značky na prádlo. Na značce RFID nebo během komunikace s čtečkou je nedostatečná bezpečnost. Každá čtečka, která používá vhodnou vysokofrekvenční frekvenci (nízká frekvence: 125/134 KHz, vysoká frekvence: 13,56 MHz a ultrafrekvenční frekvence 900MHz) a protokol, může získat značku RFID, aby sdělil její obsah. (Všimněte si, že to neplatí pro klíče od auta, které obsahují bezpečnou značku RFID.) Pasivní RFID štítky (tj. Ty, které neobsahují baterii) lze číst od vzdáleností od několika centimetrů do mnoha yardů (metrů), v závislosti na frekvence a sílu RF pole, které se používají s příslušnou značkou. RFID značky mají společné vlastnosti, včetně:

Nízkonákladové návrhy a vysoká objemová výroba, aby se minimalizovaly investice potřebné při realizaci.

Minimální zabezpečení v mnoha aplikacích, se značkami, které lze číst libovolnou kompatibilní čtečkou. Některé aplikace, jako jsou klíče pro automobily, mají bezpečnostní funkce, zejména ustanovení o ověření značky RFID předtím, než se zapalování spustí.

Minimální ukládání dat srovnatelné s čárovým kódem, obvykle pevný formát napsaný jednou, když je značka vyráběna, přestože existují značky pro čtení a zápis.

Rozsah čtení optimalizovaný pro zvýšení rychlosti a užitečnosti.

Čtečka RFID karet